Heili Palm-Vaikma tutvustus

IMG_8986-4-2-1-1-2 proov4

Oma erialalt olen moedisainer ning oma loomingulises töös olen spetsialiseerunud kostüümikunstile. Õppisin rõivadisaini erialal moekunsti Euroakadeemia kujunduskunsti teaduskonnas ning omandasin bakalaureuse kraadi 2005. aastal. Kunstiga tegelemise pisiku sain aga juba varasest lapsepõlvest. Nimelt on meie peres läbi põlvkondade alati loomingulisi inimesi olnud. Minu vanaisa, Ilmar Palm, oli tuntud keraamik, kes töötas ka keraamika õppejõuna Kunstiinstituudis. Vanaema, Ella Palm, õppis samuti Kunstiinstituudis. Isa, Ülo Palm, on lõpetanud Kunstiinstituudi ruumi- ja mööblikujunduse erialal ning on kogu oma elu töötanud arhitektina. Kostüümikunst hakkas mind paeluma samuti üsna varakult. Olin kuue aastane, kui ema viis mind iluuisutamise trenni ning sealt alates tegelesin iluuisutamisega tippspordi tasemel üle kümne aasta. Paralleelselt iluuisutamisega, viis tee mind rulliluuisutamiseni. Koos oma esimese uisutamistreeneri, Külli Tammikuga, alustasime Estis rulluisutamise kui spordiala viljelemist juba 1987.aastal. Paralleelselt sai viljeletud klassikalist-, modern-, jazz- ja karaktertantsu. Täiendasin ennast tantsualaselt Prantsusmaal, Itaalias ja Jaapanis.  Mõlema uisualaga ning tantsuga on alati kaasas käinud eriilmelised ning säravad võistlus- ja esinemiskostüümid. Alguses sai kostüüme tehtud teiste abiga, hiljem hakkasin ise kombineerima.

1995.aastal lõin rulliluuisu klubi „Rollett“ ning tegutsesin aastaid selle ala treenerina. Muidugi käisid sinna juurde kostüümid ja uisuetendused. 2006. aastal sai klubi ümber registreeritud nimele „Palm Projects“, mille all hakkasime koos oma venna Lembitu ja vennanaise Evega andma tantsutrenne ning tootma tantsuetendusi suurematele ja väiksematele lavadele. Minu roll oli taas etendusi lavastada, tegeleda tantsuseadega ning valmistada kostüüme. Nii sündis ka meie suurim projekt selles valdkonnas – jaapani teemaline tantsuetendus Ikikata, kus osales 40 tantsijat ja täiskoosseisus tõime projekti Tallinna Linnahalli lavale 2006. aasta sügisel. Sealt edasi oleme pidevalt tegelenud väiksemate tantsuetenduste lavale toomisega ning lavastanud tellimusetendusi erinevate firmade jaoks. Siinkohal tahaks ära mainida ka Pärnu Jääfestivali erinevate aastate jaoks valmistatud vabaõhuetendused: “Talve murdmine”, “Talve Pühitsus”  ja nendest suurim “Jääsümfoonia”.

Ilu- ja rulliluuisutamise ning tantsukunstiga tegelen rõiva- ja kostüümikunsti kõrvalt ka praegu. Nimelt tegutsen iluuisutamise koreograafina. Ühtlasi disainin ja valmistan iluuisutajatele võistlusteks kleite ja kostüüme.

Mind on alati paelunud haute couture ning suurejoonelised lavakostüümid. Seda on hästi näha ka minu kostüümikollektsioonides.

Oma isa, Ülo Palmi, kõrvalt olen juba aastaid tegelenud ka sisekujundusega ja ka metallehistööga. Tänu huvitavatele tellimustöödele on mul olnud palju huvitavaid väljakutseid nii mööbli kui ka teiste sisekujunduselementide disainimisel ja teostamisel. IMG_8834-5-1-2-1